چگونه محل کسب و کار خود را در نقشه اسنپ ثبت کنیم

ثبت محل در نقشه OpenStreetMap

ثبت محل در اسنپ، چگونه محل کسب و کار خود را در نقشه اسنپ ثبت کنیم

مقدمه

با توجه به گستردگی استفاده از تاکسی اینترنتی اسنپ در ایران حتما برای شما هم مهم هست که مخاطبین شما با سهولت بیشتری موقع گرفتن تاکسی شما رو روی نقشه ببینند. در این مقاله میخواهیم شما را راهنمایی کنیم که محل کسب و کار خودتان را به نقشه ای که اپلیکیشن اسنپ بر مبنای آن کار میکند اضافه کنید، لطفا” در ادامه همراه ما باشید تا بیاموزید چگونه می شود ثبت محل در اسنپ را انجام داد.

ثبت موقعیت مکانی در نقشه Open Street Maps ( ثبت محل در اسنپ )

تاکسی اینترنتی اسنپ از سیستم OpenStreetMap که سیستمی متن‌باز و عمومی برای نمایش نقشه است استفاده می‌کند. جهت اضافه کردن محل‌های کسب و کار مثل مغازه، دفتر کار، شرکت و … در این نقشه می بایست از طریق وبسایت https://www.onosm.org این کار را انجام بدهید.

نکته مهم : توجه داشته باشید به تازگی onosm.org دسترسی از طریق کشور ایران را مسدود کرده است و شما لازم است ابتدا امکان دسترسی از طریق IP خارج از کشور به این وب سایت را برای خود فراهم نمائید.

مزیت مهم دیگر این کار این هست که با ثبت محل کسب و کار خود در این نقشه، اطلاعات شما در ده‌ها نرم‌افزار آنلاین که از این سیستم نقشه استفاده می‌کنند قابل مشاهده خواهد بود.

نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید اینکه با توجه به اینکه گوگل به تازگی ارائه سرویس های نقشه خود را برای توسعه دهندگان از حالت رایگان به حالت پولی درآورده، طی ماه های گذشته بسیاری از توسعه دهندگان از نقشه های گوگل به این سیستم رایگان و متن باز مهاجرت کرده اند و این روال رو به افزایش است در نتیجه به زودی شاهد وب سایت و اپلیکیشن های متعدد داخلی و خارجی خواهیم بود که جهت امکان نقشه از این سیستم استفاده خواهند کرد و شما با انجام و طی این مقاله برای همیشه و در نرم افزارهای تحت وب و اپلیکیشن موبایل زیادی محل کسب و کار خود را ثبت شده خواهید دید و مخاطبان شما با سهولت بیشتری به شما دسترسی خواهند داشت، بنابراین مزایای بیشتری هم در آینده برای شما وجود خواهد داشت، انجام این مهم صرفا” ثبت محل در اسنپ نیست و مزایای بیشماری را برای شما به همراه خواهد داشت.

  • وارد سایت https://www.onosm.org شوید

بعد از ورود شدن در قسمت پایین صفحه می‌توانید یک نقشه را مشاهده کنید. در این نقشه، محل کسب و کار خود را به صورت دقیق جستجو کنید و علامت مکان‌نما را روی نقطه‌ دلخواه خودتان قرار دهید.

محل کسب و کار روی نقشه اسنپ
  • مشخصات جزئیات کسب و کار خود را وارد کنید

    وارد سربرگ Details شوید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید.

مشخصات کسب و کار روی نقشه

موقع وارد کردن اطلاعات دقت داشته باشید، فرمت‌های لازم برای فیلدهای مختلف را به درستی وارد کنید، مثلا هنگام وارد کردن شماره تلفن از اعداد انگلیسی استفاده کنید و پیش‌شماره‌های لازم را هم قبل از آن درج کنید.

برای انتخاب دسته‌بندی موضوعی کسب و کار لازم است از میان کسب و کارهای موجود که با کار شما همخوانی موضوعی دارد یک یا چند مورد را انتخاب نمایید.

تائید ثبت محل کسب و کار روی نقشه

عالی! موفق شدید، حالا یک چای برای خودتان بریزید و از نوشیدن آن لذت ببرید، لازم است منتظر بمانید تا تغییرات ارسال شده در سایت ثبت شوند.

برای مشاهده وضعیت محلی که ثبت کردید، می‌توانید روی لینک موجود در خط دوم پیام بالا کلیک کنید و آخرین وضعیت محل کسب و کارتان را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

Networkanalysers.com مایل به دریافت آخرین اطلاعیه و تخفیفات هستید؟
فعلا نه
موافقم