action blocked یا بلاک اینستاگرام، علت ها و راه حل ها

علت و حل مشکل action blocked در اینستاگرام

اینستاگرام مسدود شده است و نیاز به حل مشکل  action blocked دارید؟ اینجا نحوه رفع آن را آموزش میدهیم

اگر این مقاله را می خوانید ، احتمالاً اکانت اینستاگرام شما مسدود شده و شما مانند سایر کاربران نمیتوانید پستها را دنبال کنید یا کامنت بگذارید.. که مسدود شده باشید ، زمانی که می خواهید یکی از این اقدامات را انجام دهید پیام “عملکرد مسدود شده” ( action blocked ) را مشاهده می کنید.
با این حال ، مسدود شدن کاملاً با ” تعلیق اینستاگرام ” متفاوت بوده ، در حالت تعلیق شما نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید.
سوال اینجاست که چرا اینستاگرام انجام برخی فعالیتهای کاربران خود را محدود می کند؟ چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید؟ و چگونه حساب اینستاگرام خود را از حالت مسدود خارج کنید؟ در اینجا ما به طور کامل در مورد این موضوع صحبت می کنیم و به این دو سوال اساسی پاسخ می دهیم.

چرا اینستاگرام حساب کاربری را مسدود می کند؟
چگونه می توانید حساب اینستاگرام خود را از حالت انسداد خارج کنید؟

اگر با این مشکل روبرو شدید ، ادامه مطلب را بخوانید.

چرا اینستاگرام حساب کاربری را مسدود ( action blocked ) می کند؟

اینستاگرام در بسیاری موارد سفت و سخت است. به خصوص زمانی که اعتقاد دارد حساب کاربری اسپم شده (یعنی اطلاعات بی فایده ، مزاجمت برای سایر کاربران یا حتی حساب های جعلی). آنقدر سفت و سخت است که حتی حساب هایی را که شبیه اسپم ها هستند را نیز ممنوع می کند. منظور از ممنوعیت ( action blocked ) ، محدود کردن دسترسی کاربر برای کارهایی مانند “اظهار نظر”(کامنت) ، “تایید” ( لایک ) و “دنبال کردن سایر کاربران” (فالو) است. بنابراین مهمترین قانون ،جلوگیری از فعالیت های زیاد برای بدست آوردن دنبال کنندگان جدید و ارسال پیام های زیادی که ممکن است سایر کاربران را آزار دهد، می باشد.

اینستاگرام به طور خودکار نقض کننده ها را مشاهده می کند. بنابراین ، گاهی حساب شما را برای اشتباه جزئی یا غیر عمدی مسدود می کند. بدترین قسمت این است که هیچ راهی برای کشف دلیل مسدودی اکانت شما وجود ندارد. اینستاگرام نه به کاربر هشدار می دهد و نه دلایل را برای کاربران توضیح می دهد.
بنابراین ممکن است ، اشتباه کوچک منجر به ممنوعیت شما شود بدون اینکه دلیل آن را بدانید! اما نگران نباشید! در این مقاله ، در مورد دلایل مختلف مسدود شدن و همچنین راههای رفع آن را توضیح می دهیم.

دلایل مسدودی (action blocked ) حساب کاربری توسط اینستاگرام چیست؟

اول ، اجازه دهید نگاهی دقیق به دلایلی که اینستاگرام ممکن است شما را مسدود کند ، داشته باشیم. با خواندن این دلایل می توانید از مسدود شدن جلوگیری کنید و مطمئن باشید که دیگر هیچ مشکلی از این نوع برای حساب شما رخ ندهد. اگر اکانت اینستاگرام شما مسدود شده است ، دلیل زیر را پیدا کنید و به قسمت بعدی بروید تا اینستاگرام خود را از حالت مسدود خارج کنید.

پست های کافی در حساب اینستاگرام خود داشته باشید

شاید به تازگی حساب کاربری ایجاد کرده اید ، اما اکنون نمی توانید پست را تأیید کنید یا نظر دردهید. دلیلش اینست که اینستاگرام شما را یک کاربر جعلی قلمداد می کند زیرا هنوز هیچ پستی در حساب خود ندارید. بنابراین ، حتماً تعدادی عکس در پروفایل خود منتشر کنید. 10 برای شروع خوب است .همه آنها را همزمان ارسال نکنید ، آنها را به مرور زمان ارسال کنید.

اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید

آیا هنوز اطلاعات نمایه خود را پر نکرده اید؟ آیا حساب شما عکس پروفایل یا بیوگرافی ندارد؟ در این صورت ، اینستاگرام ممکن است حساب شما را به عنوان کاربر جعلی قرار دهد و آن را مسدود کند. برای جلوگیری از مسدودی حساب اینستاگرام تان ، باید اطلاعات موجود در پروفایل خود را تکمیل کنید.

پست های زیاد را در همزمان منتشر نکنید

آیا پیاپی پست میزارید؟ دارد همین ، دلیل مسدودی شما باشد . اینستاگرام حسابهایی را که تعداد بسیار زیادی پست را در مدت زمان محدود منتشر میکنند اسپمر در نظر میگیرد و ممکن است آنها را مسدود کنند. راه حل ساده این است که برنامه داشته باشید و پست های زیاد را همزمان نگذارید.

پست های زیاد را لایک نکنید

لایک بیش از حد بسیاری از پست های اینستاگرام ممکن است منجر به مسدود شدن اینستاگرام شود. اینستاگرام آن را ناخواسته می داند زیرا برخی از افراد دوست دارند هرچه بیشتر پست بگذارند تا مردم به آنها توجه کنند. طبق قوانین اینستاگرام ، شما مجاز هستید در یک ساعت حداکثر 350 عددعکس و فیلم لایک کنید. ما به شدت توصیه می کنیم این قانون را رعایت کنید.

دنبال کردن اکانتهای زیاد موجب مسدودی می شود

دنبال کردن اکانتهای زیاد اسپم در نظر گرفته میشود.. اگر به تازگی افراد زیادی را دنبال کرده اید ، ممکن است دلیل مسدودیتان باشد . بیش از 20 نفر را در یک ساعت دنبال نکنید. همچنین می توانید حداکثر 7500 نفر را دنبال کنید؛ بنابراین ، دردنبال کردن کاربران دیگر عجله نکنید.

محتوای تکراری

اگر از پست های تکراری ، ایموجی ها و نظرات استفاده می کنید ، اینستاگرام به محض فهمیدن شما را مسدود می کند و به شما امکان ارسال یا اظهار نظر نمی دهد؛ اما تا کی؟ هیچ کس نمی داند!

طبق گفته سایر کاربرانی که تجربه مشابهی داشته اند ، اگر پیام “عمکرد مسدود شده” را دریافت کرده باشید ، ممکن است اینستاگرام شما را برای چند ساعات یا حتی دو هفته مسدود کند.

بارها و بارها به کاربران دیگراشاره (منشن) نکنید

دلیل دیگری که ممکن باعث مسدود شدن اینستاگرام شود منشن کردن بیش از حد سایر کاربران است. سایر کاربران را در پست ها و نظرات خود منشن نکنید. باز هم ، این موضوع تکرار و استفاده بیش از حد است. این امر به ویژه زمانی مهم است که شما افرادی را که در لیست “دنبال کنندگانتان” نیستند ، اشاره کنید . اگر می خواهید حساب خود را ایمن نگه دارید ، از انجام این کار تا حد ممکن خودداری کنید.

از ربات های اینستاگرام به درستی استفاده کنید

احتمالاً می دانید که ربات هایی وجود دارند که مانند سایر کاربران پست ها را دنبال می کنند و به عنوان حساب شما نظراتی را در مورد آنها می گذارند.

به عنوان مثال ، یکی از این رباتها اینستاافزار برای افزایش تعداد دنبال کنندگان است . اگرچه این ربات ها در افزایش تعداد دنبال کنندگان بسیار مؤثر هستند ، بهتر است از آنها به درستی استفاده کنید. شما باید در استفاده از آنها احتیاط کنید.
برای اینکه مطمئن باشید اینستاگرام شما را به دلیل استفاده از رباتها مسدود نمی کند ، باید به دو نکته توجه کنید. اول ، هنگامی که شما یک ربات را اجرا می کنید ، فعالیت های خود را محدود کنید (برای مثال ، 15 یا 20 لایک برای یک زمان معین ). ثانیا ، یک ربات را انتخاب کنید که کارهای مختلفی مانند یک شخص واقعی انجام دهد. این دو ویژگی در بخش اینستاافزار در نظر گرفته شده است.

به قوانین اینستاگرام توجه کنید

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام دلیل دیگری برای مسدودی است. راهنمای اینستاگرام را بخوانید تا مطمئن شوید که فعالیت های شما خلاف قوانین آنها نباشد.

برای رفع مسدودی چه کاری میتوانید انجام دهید؟

هنگامی که اینستاگرام شما را مسدود می کند ، برای رفع انسداد حساب کاربری خود 3 ساعت تا 4 هفته زمان لازم است. بله ، خیلی طولانی است ، بنابراین برای جلوگیری از ممنوعیت ، قوانین فوق را رعایت کنید. اما ، چگونه می توانید روند رفع انسداد حسابتان را تسریع کنید ؟ برای این کار ، درخواست بررسی به اینستاگرام ارسال کنید تا دوباره حسابتان را بررسی کند. چطور؟ در زیر می خواهیم روشهایی برای ارتباط با اینستاگرام ارائه دهیم.

1. هنگامی که پیام Action Blocked را مشاهده می کنید ، یک درخواست ارسال کنید

همانطور که گفتیم ، اگر پیامی را با عنوان “عملکرد مسدود شده” دریافت کردید ، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی آن را مشاهده کردید ، برای گفتن درباره این اشتباه در اینستاگرام ، “به ما اطلاع دهید ” را فشار دهید .

اینستاگرام پس از فشردن “به ما اطلاع دهید ” احتمالاً از طریق ایمیل شما می خواهد که اطلاعات امنیتی را تکمیل کند و سپس از شما می خواهد که عکس شخصی خود را ارسال کنید تا مطمئن شود کاربر واقعی هستید. بعد از ارسال عکس به اینستاگرام ، حساب شما بعد از چند روز فعال می شود.

روش های دیگر برای رفع انسداد حساب کاربری اینستاگرام

  1.  Bio Instagram خود را ویرایش کنید
  2. اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود نصب و نصب مجدد کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام ، باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  3. و سرانجام ، ایمن ترین راه صبور بودن است. اینستاگرام خودش بعد از مدتی شما را از حالت انسداد خارج می کند.

    ما تمام موقعیت هایی را که می تواند منجر به مسدود شدن اینستاگرام شود ، لیست کردیم و همچنین راه حلهایی ارائه دادیم تا بتوانید حساب اینستاگرامتان را از حالت مسدود خارج کنید. امیدواریم که یرایتان مفید بوده باشد. لطفاً به ما اطلاع دهید که آیا این مقاله برای شما مفید بوده است یا سؤالات دیگری درباره مسدودیت اینستاگرام در بخش نظرات زیر دارید.