تشخیص آنتی ویروس اورجینال ESET, NOD32

 ویژگی های آنتی ویروس های اورجینال خانگی ESET مخصوص حوزه خاورمیانه را بشناسید

Eset_logo-5

خریدار گرامی  فروشگاه الکترونیک فوری کالا توجه شما را به نکات ذیل جلب می کنیم:

1. لایسنس ( مجوز ) نرم افزار شما بلافاصله پس از پرداخت انلاین از سوی شرکت ESET و بصورت خودکار صادر می گردد
2. بلافاصله پس از خرید دو ایمیل یکی از سوی فوری کالا و دیگری بطور مستقیم از سوی شرکت ESET  شامل اطلاعات لایسنس خرید/تمدید برای شما ارسال خواهد شد
3. توجه فرمائید فوری کالا وابسته به شرکت تحلیلگران شبکه جنوب اولین و تنها نماینده رسمی فروش، صدور و تمدید آنلاین مجوز محصولات شرکت امنیتی ESET در ایران می باشد
4. کلیه عملیات صدور و ارسال لایسنس بطور آنلاین و خودکار از طریق فوری کالا و ESET صورت می پذیرد.
5. همواره می توانید آخرین و جدیدترین نسخه محصول ESET را به ریگان دانلود نموده و سپس مشخصات لایسنس خریداری شده خود را در آن وارد و فعال نمایید.
6. شرکت تحلیلگران شبکه جنوب به عنوان نماینده رسمی همواره پشتیبان و پاسخگوی محصول خریداری/تمدید شده شما خواهد بود.

متاسفانه بیش از 90 درصد پکیج های ESET حال حاضر در بازار ایران تقلبی و Fake هستند و یا از لحاظ قانونی لایسنس های قابل استفاده در حوزه خاورمیانه نمیباشد و فاقد مجوز فروش از کمپانی اصلی میباشند و این امر هم به دلیل عدم دانش کافی خریداران از محصولات اصلی ESET و همچنین عدم تبعیت ایران از قوانین بین المللی می باشد. این درحالی است که این کاربران اغلب قیمت لایسنس های اصلی را پرداخت کرده اما لایسنس غیر اصلی به عنوان پکیج وارداتی حوزه خاورمیانه دریافت میکنند. لذا شرکت تحلیلگران شبکه جنوب قصد دارد با شفاف سازی و فرهنگ سازی شناسائی محصولات اورجینال ESET ، به صورت مستقیم و مجاز محصولات 100 درصد اورجینال را زیر نظر دفتر ESET در خاورمیانه عرضه نماید . لذا نظر شما را به ویژگی های لایسنس های اصلی ESET در حوزه خاورمیانه جلب می نمائیم :

هشدار مهم : آنتی ویروس هایی که هر چهار مورد زیر را نداشته باشند یا تقلبی هستند یا بدون نظارت شرکت ESET بفروش میرسند و طبیعتا قیمت ، کیفیت و پشتیبانی ضعیف تری نسبت به محصولات اصلی و وارداتی منطقه خاورمیانه دارند.

1- ثبت و فعال سازی لایسنس در سایت اصلی ESET خاورمیانه : اولین و مهمترین مشخصه لایسنس های اورجینال خانگی ESET در حوزه خاورمیانه ، فعال شدن سریال آنتی ویروس در وب سایت رسمی ESET خاورمیانه در آدرس http://www.eset.com/me/activate می باشد. هر لایسنسی که این قابلیت را نداشته باشد اورجینال نبوده و یا از طریق غیر مجاز به فروش میرسد. لایسنس های غیر اورجینال و قاچاق که خارج از نظارت دفتر ESET خاورمیانه در ایران به فروش میرسد ارزشی در حدود یک سوم پکیج های وارداتی و اورجینال دارند. پکیج های اورجینال در وب سایت اصلی ESET با کشور ایران بدون مشکل قابل ثبت و استفاده است و نیازی نیست نرم افزار خلاف واقع به اسم کشور دیگری ثبت شود.

2- سریال های قانونی RN یا AE : دومین مشخصه سریال های اورجینال ESET در منطقه خاورمیانه فرمت و شکل ظاهری سریال است. دقت نمائید که در صورتی که لایسنس در سایت ESET.com رجیستر نشود این مشخصه ارزشی ندارد . لایسنس های اورجینال در حوزه خاورمیانه سریالی 20 کاراکتری شامل پنج بخش 4 حرفی بوده که با حروف RN یا AE آغاز میشود. RN مشخصه محصولات ESET NOD32 مخصوص ایران است و AE هم لایسنس های صادره از دفتر دبی ESET برای حوزه خاورمیانه است. در حال حاضر محصولات ESET NOD32 مخصوص ایران با سریال RN به کاربران عزیز واگذار میشود. اما سریال های ESET Smart Security مربوط به حوزه خاورمیانه ESET و دفتر دبی ESET است و با حرف AE آغاز میشود زیرا هنوز لایسنس اختصاصی آنها برای ایران از طرف ESET تولید و منتشر نشده است. بعضا دیده شده برخی شرکت ها لایسنس های سایر کشور ها از قبیل افغانستان ، پاکستان ، هند و … که دارای قیمت بسیار پایینی هستند را به عنوان لایسنس وارداتی حوزه خاورمیانه ESET بدون تائید و نظارت شرکت اصلی و خلاف قوانین ESET در ایران به فروش میرسانند . از آنجا که ESET میتواند آپدیت لایسنس های غیر مجاز را مسدود نماید استفاده از لایسنس های مربوط به سایر کشور ها در ایران به هیچ عنوان توصیه نشده و شرکت تحلیلگران شبکه جنوب و دفتر ESET خاورمیانه مستقر در دبی و همچنین دفتر مرکزی این شرکت  در براتیسلاوا هیچ مسئولیتی در قبال این گونه لایسنس ها که خارج از شبکه فروش ESET توزیع میشوند نخواهد داشت.
نمونه لایسنس های اصلی قابل فروش در ایران : RNA2-FUEY-TREH-CVDG-UEUW  و  AEA1-FUEY-TREH-CVDG-UEUW
دقت نمائید سریال های محصولات موبایل سکیوریتی بین المللی بوده و این مشخصه فقط برای محصولات NOD32 یا Smart Security می باشد.

3 – امکان بازیابی لایسنس توسط سایت اصلی : سومین مشخصه سریال های اورجینال ESET در ایران امکان بازیابی لایسنس از طریق سایت اصلی کمپانی بخش Lost License میباشد. از آنجا که قانونا یک لایسنس باید به نام خریدار در سایت اصلی رجیستر و ثبت شود اما بسیاری از شرکت ها که به اسم اورجینال پکیج های تقلبی ارائه میکنند وقتی کاربر USer/Pass خود را گم میکند نمیتواند از طریق سایت کمپانی اصلی لایسنس را بازیابی کند این بدین معناست که لایسنس اصلا به نام آن کاربر در سایت اصلی ثبت نشده است و لایسنس در سایت های متفرقه و تقلبی که فقط شکل سایت ESET را دارند رجیستر شده است. در لایسنس های اورجینال کاربر با وارد کردن ایمیل یا یوزرنیم خود در بخش Lost Licnese سایت ESET مجددا اطلاعات لایسنس فراموش شده خود را از طریق ایمیل دریافت خواهد نمود.

4 – لایسنس اورجنیال با اعتبار دقیقا 365 روزه : مشخصه چهارم لایسنس های اورجینال مدت زمان دقیق آن است. لایسنس اصلی از زمان فعال سازی دقیقا به مدت 365 روز اعتبار دارند . اما لایسنس های تقلبی به دلیل اینکه یک یا چند روز قبل در سایت اصلی ثبت شده اند و به چندین کاربر فروخته میشوند در آنتی ویروس تاریخی یک یا چند روز عقب تر از تاریخ فعال سازی را نشان میدهد . برای مثال لایسنس های تقلبی در هنگام فعال سازی و در ایمیل لایسنس تاریخ امروز را نشان میدهند ولی پس از فعال سازی در آنتی ویروس تاریخ لایسنس از یک یا چند روز قبل آغاز شده است. یعنی لایسنس کمتر از 365 روز اعتبار دارد. این بدین معناست که لایسنس توسط آن شرکت به صورت همزمان طی روز های اخیر به چندین کاربر به صورت همزمان واگذار شده است که این امر احتمال مسدود شدن لایسنس و انقضای زودهنگام Username/Password را بسیار زیاد خواهد کرد.

موارد فوق نشانه های تشخیص لایسنس های اورجینال و وارداتی ESET در حوزه خاورمیانه میباشد . از آنجا که اخیرا تعداد زیادی از شرکت ها اقدام به فروش لایسنس های غیر مجاز به چندین کاربر به صورت همزمان نموده اند لذا دفتر امور آسیا و خاور میانه شرکت تحلیلگران شبکه جنوب قصد دارد با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این خصوص ، لایسنس ها را به صورت مستقیم در اختیار کاربران عزیز با پشتیبانی 24 ساعته تلفنی قرار دهد.

شناسائی انواع پکیج های تقلبی و لایسنس های غیر اورجینال ESET در بازار ایران :

متاسفانه به دلیل محبوبیت زیاد آنتی ویروس های NOD32 ، به همان نسبت هم پکیج های تقلبی ، غیر اورجینال و یا غیر قانونی دربازار فعلی نرم افزار ایران موجود است. لذا شرکت تحلیلگران شبکه جنوب به عنوان نمایندگی توزیع باکس های اصلی NOD32 ، انواع این لایسنس های غیر اورجینال را معرفی مینماید. در مجموع لایسنس های غیر قانونی و غیر اورجینال در چهار دسته کلی تقسیم میشوند که از این قرارند :

1- پکیج ESET به نظر اورجینال اما با وب سایت های رجیستر تقلبی :

بخش عمده پکیج های تقلبی ESET در بازار ایران را پکیج هایی تشکیل میدهند که به ظاهر اورجینال هستند اما ما آنها را Fake Register می نامیم . در این پکیج ها سریالی قراردارد که ممکن است شبیه سریال های 20 حرفی اصلی ESET باشد و شما با مراجعه به سایت فعال سازی و رجیستر کردن آن ، یوزرنیم و پسورد را دریافت میکنید و میتوانید حتی نرم افزار را از سایت اصلی ESET دانلود نموده و نصب نمائید. به ظاهر همه چیز اورجینال است و لایسنس هم فعال میشود و عبارت Paid License در آنتی ویروس و اعتبار حدودا یک ساله هم شما را به شک نخواهد انداخت . اما در حقیقت سایتی که شما یوزرنیم و پسورد را از آن دریافت میکنید تقلبی است.

به نمونه این وب سایت ها نگاه کنید . این ها نمونه های تقلبی سایت ESET  هستند. اگر در پکیج خود یکی از این لینک ها یا لینک های مشابه را به عنوان سایت رجیستر دیدید بی شک پکیج شما تقلبی است و به صورت غیر اورجینال ثبت و رجیستر میشود :

http://www.eset.im/register

http://www.eset.com.ru/register

http://eset-uk.com/me/activate

http://www.eset-activation.com

http://adaox.me/register

http://eset.de.com/register

http://www.eset.us.com/register

http://www.eset.com.so/register

http://www.eset.se.com/register

http://myeset.me/register

http://xupdate.ir/register

http://www.eset.org.in/register

http://www.eset.ru.com/register
http://esetmobile.me

خوب با کمی تامل میفهمید که همه این وب سایت ها شبیه سایت اصلی ESET هستند اما اگر شما نرم افزار اصلی را از سایت ESET دانلود کرده باشید پس از نصب و آپدیت آنتی ویروس متوجه میشوید که سایت های فوق توسط آنتی ویروس های ESET مسدود شده اند :

FakeRegisterSite

این نوع لایسنس های تقلبی اصطلاحا لایسنس های اشتراکی گفته میشود یعنی عوامل پشت پرده این نوع لایسنس ها یک آنتی ویروس تک کاربره از ESET خریداری کرده و یوزرنیم و پسورد آن را به واسطه سایت های تقلبی فوق به چندین خریدار تحویل میدهند . همچنین با استفاده از این ترفند میتوانند لایسنس های تک کاربره را به عنوان 3 یا 5 کاربره به فروش برسانند. پس از ثبت سریال ایمیل تقلبی لایسنس نیز برای شما ارسال خواهد شد که در ظاهر از ESET ارسال شده اما در حقیقت سایت فعال سازی تقلبی این ایمیل را ارسال کرده است و ایمیلی جعلی میباشد. این لایسنس ها به دلیل فروش به بیش از یک کاربر اورجینال نبوده و در مقاطع زمانی مختلف ممکن است توسط ESET مسدود شود. در این حالت شرکت های این نوع آنتی ویروس ها با بهانه هایی همچون استفاده از فی*لترشکن یا استفاده بیش از حد مجاز تقصیر را بر گردن کاربر انداخته و با کلی منت یوزرنیم و پسورد غیر اورجینال دیگری به او میدهند . اما در حقیقت یوزرنیم و پسورد اولیه توسط کمپانی به عنوان یک لایسنس غیر اورجینال مسدود شده و پشتیبانی این نوع شرکت ها به ناچار یوزرنیم و پسورد غیر اورجینال دیگری به کاربر میدهند. این روال تا پایان یک سال مدت اشتراک ادامه خواهد داشت . برخی کاربران هم ممکن است خوش شانس باشند و توسط ESET مسدود نشوند اما به هر حال لایسنس آنها غیر اورجینال است !

نکته دیگر این است که یوزرنیم و پسوردی که برای خریدار ارسال میشود در بانک اطلاعاتی ESET به نامی مجهول رجیستر شده است . همچنین خریدار با وارد کردن یوزرنیم یا ایمیل خود در بخش lost license سایت ESET در این لینک هیچ ایمیلی دریافت نخواهد کرد . این یعنی یوزرنیم و پسورد تحویلی به نام یک کاربر مجهول و یک ایمیل مجهول ثبت شده و به صورت همزمان توسط سایت های رجیستر تقلبی به تعداد زیادی از کاربران واگذار شده است.

نشانه دیگر این نوع لایسنس های تقلبی مدت زمان اعتبار کمتر از 365 روز است . یعنی شما امروز لایسنس را مثلا در سایت تقلبی فعال کردید ، در سایت تقلبی تاریخ امروز برای شروع لایسنس ثبت میشود و در ایمیل تقلبی دریافتی هم تاریخ امروز درج شده است اما پس از فعال سازی آنتی ویروس در کمال تعجب میبینید که لایسنس 1 یا چند روز قبل شروع شده است ! اگر لایسنس مثلا دو روز قبل استارت خورده است بدین معناست که سایت تقلبی ، لایسنس اصلی را دو روز قبل در سایت اصلیESET به نامی مجهول ثبت کرده و در طی این دو روز یوزرنیم و پسورد دریافتی از ESET را به کاربران زیادی تحویل داده است لذا شما دیگر تنها صاحب این یوزرنیم و پسورد نیستند و لایسنس شما با یوزرنیم و پسورد های سرقتی موجود در سایت ها تفاوت چندانی ندارد. فقط بین تعداد کاربر کمتری به اشتراک گذاشته شده است.

ارزش ریالی این نوع پکیج های تقلبی بین 5.000 تا 8.000 تومان میباشد. نمونه این پکیج های تقلبی با همین قیمت با پشتیبانی شرکت های مختلف و رنگارنگ در شرکت تحلیلگران شبکه جنوب موجود است البته فقط برای تست همکاران نه برای فروش کاربران !

2- فروش Username و Password تنها بدون سریال به عنوان OEM :

برخی فروشندگان ، لایسنس های ESET را به صورت Username و Password به کاربر در قالب پیامک ، ایمیل و … تحویل میدهند و به کاربر میگویند که نرم افزار را از سایت اصلی ESET دانلود و نصب نمائید. اغلب ممکن است ایمیل ارسالی هم به نظر از ESET برای شما ارسال شده باشد اما با کمی تحقیق مشخص میشود که ایمیل هم تقلبی است . تاریخ شروع این لایسنس ها از زمان تحویل آغاز شده است و شبیه لایسنس های OEM سایر برند ها هستند. در ظاهر به نظر این یوزرنیم و پسورد مربوط به ESET است اما مشخص نیست از کجا آمده ؟ به نام چه کسی رجیستر شده ؟ و به صورت همزمان به چند نفر فروخته شده است؟ برخی شرکت ها یک سریال را در سایت ESET فعال کرده و یوزرنیم و پسورد دریافتی را در همان روز به چندین نفر میفروشند. ممکن است فروشنده شما نیز قربانی ترفند این نوع شرکت ها باشد. این لایسنس های غیر اورجینال ممکن است پس از مدتی توسط شرکت ESET به دلیل استفاده غیر قانونی مسدود شوند و کاربر با استفاده از این نوع لایسنس ها امنیت سیستم خود را به خطر خواهد انداخت. در مجموع ESET به هیچ عنوان لایسنسی به عنوان OEM و به صورت یوزرنیم و پسورد تنها در حوزه خاورمیانه ندارد !

ارزش ریالی نود32 این نوع لایسنس های غیر اورجینال در حدود 5.000 تومان میباشد.

3- پکبج های شرکتی دارای آپدیت سرور های اختصاصی :

نوع سوم پکیج های ESET در بازار ایران آنتی ویروس هایی با آپدیت سرور های اختصاصی هستند . در این نوع پکیج ها شما باید فقط نسخه ارائه شده شرکت پشتیبانی کننده را نصب نمائید و در حقیقت هیچ یک از امورات آنتی ویروس از نصب تا Update به ESET ارتباطی ندارد. این پکیج ها و لایسنس ها در انواع مختلفی هستند که برخی از آنها به دلیل دستکاری بیش از حد از آنتی ویروس های کرک شده هم ضعیف تر هستند. همچنین برخی از این پکیج ها به دلیل استفاده از آپدیت های کرک شده در سرور مادر از بروزکردن ماژول های آنتی ویروس عاجز هستند. برخی دیگر نیز مکررا آپدیت سرور آنها توسط ESET مسدود میشود و آپدیت کاربران دچار اختلال خواهد شد. لذا استفاده از این دسته پکیج ها کاملا بر عهده خریدار و گارانتی شرکت مربوطه میباشد و نمایندگان ESET و کمپانی اصلی هیچ مسئولیتی در قبال این نوع پکیج ها ندارند . برخی دیگر از این سرور ها از لایسنس های تحت شبکه برای سرویس دهی به کاربران خود استفاده میکنند که به دلیل استفاده از لایسنس اصلی شبکه ای در سرور مادر از کیفیت بالاتری برخوردارند. دقت نمائید حتی پکیج های سرور های لایسنس دار هم نباید به عنوان اورجینال فروخته شود زیرا به هر حال کیفیت سرویس دهی این پکیج ها مستقیما به سرور های مادر بستگی دارد و ESET هیچگونه مسئولیتی در قبال این سرور ها ندارد. سایت های فروش این پکیج ها نیز اغلب توسط کمپانی اصلی Block شده است.

ارزش ریالی نود32 این پکیج ها بسته به نوع سرور مادر و خدمات پشتیبانی بین 10.000 تا 20.000 تومان میباشد. اما ارزش ریالی نوع سرور های کرک شده که امکان آپدیت ماژول های آنتی ویروس را ندارند در حدود 5.000 تومان میباشد.

4- پکیج و لایسنس های اورجینال اما فاقد مجوز فروش در ایران :

نوع چهارم که در بین پکیج های فوق از کیفیت بیشتری برخوردار هستند پکیج ها و لایسنس های اصلی ESET هستند که از نمایندگان سایر کشور ها مثل افغانستان ، پاکستان ، هند ، مالزی و … خریداری شده و به صورت بدون مجوز فروش در ایران به فروش میرسند. این پکیج ها را نمی توان غیر اورجینال نامید لذا عبارت فاقد مجوز فروش بهترین عبارت برای این نوع لایسنس هاست.

مشکل اصلی در این پکیج ها چهار مقوله است :

اول اینکه نماینده فروش هیچ مجوز قانونی از کمپانی اصلی ESET برای فروش محصولات در ایران و حوزه خاورمیانه را ندارد و از نظر ESET فروش این لایسنس ها در ایران و خاورمیانه با وجود دفتر رسمی ESET در دبی و شبکه فروش مجاز NOD32 در ایران ، از نظر ESET غیر مجاز است.

مشکل دوم این است که این لایسنس ها در سایت بین المللی ESET در آدرس http://www.eset.com/us/register رجیستر میشوند و از آنجا که در این بخش از سایت ESET اصلا کشوری به نام ایران در لیست ثبت وجود ندارد خریدار باید به اجبار و به دروغ خود را شهروند کشوری دیگر اعلام نماید که در مقوله لایسنس اورجینال ثبت اطلاعات خلاف واقع در سایت کمپانی اصلی از نظر قانونی مشکل دارد و کمپانی و نمایندگی های اصلی ایران می توانند به این نوع لایسنس ها ایراد قانونی وارد کنند. این درحالی است که لایسنس های مخصوص ایران در سایت خاورمیانه ESET در آدرس www.eset.com/me/activate ثبت میشوند که کشور ایران نیز در لیست کشور ها به صورت رسمی و قانونی قرار دارد.

مشکل سوم هم عدم امکان شناسائی اصالت منطقه ای لایسنس برای خریدار است . همانطور که میدانید شرکت های بزرگی همچون ESET برای هر کشور لایسنس اختصاصی و شرایط فروش و قیمت گذاری خاصی دارد. مشکل این پکیج ها عدم امکان تشخیص قیمت اصلی لایسنس است . زیرا لایسنس تحویلی به شما ممکن است مربوط به پاکستان ، افغانستان ، مالزی ، هند یا کشور های آفریقایی باشد که از ارزش ریالی بسیار پایین تری برخوردار هستند.

مشکل چهارم مشکلات قانونی برای فروشندگان و خریداران این نوع لایسنس هاست . برای مثال اگر احیانا شرکت عرضه کننده لایسنس شما به هر دلیلی به فعالیت خود ادامه ندهد سایر نمایندگان اصلی NOD32 در ایران و همچنین ESET خاورمیانه هیچ گارانتی و خدمات پس از فروشی به لایسنس هایی که به صورت غیر قانونی در ایران فروخته شده است نخواهند داد. نکته بعدی این است که در صورت شکایت نمایندگان اصلی ایران درمورد فعالیت بدون مجوز فروشندگان سایر کشور ها در حوزه خاورمیانه ممکن است سایت فروشنده توسط ESET مسدود شود. برای مثال سایت شرکت پر****نه به دلیل فروش لایسنس های کشور مالزی و سایر کشور های خارج حوزه خاورمیانه در ایران و عدم رعایت قوانین فروش نمایندگان در حال حاضر توسط ESET مسدود شده است . شرکت های زیادی در ایران هستند که با مشکلات قانونی فروش این نوع لایسنس ها دست و پنجه نرم میکنند که میتوانید اسامی دقیق آنها را از بخش فروش شرکت یا هر یک از نمایندگان مجاز NOD32 ایران سوال نمائید. ما به دلایل اخلاقی از بردن اسم آنها در این صفحه خودداری میکنیم.

اما در کل نوع آخر پکیج های ESET علاوه بر مشکلات قانونی فوق شبکه فروش و نمایندگی کشور را نیز دچار اختلال میکند. زیرا لایسنس های منطقه خاورمیانه ESET که به لایسنس های زیر نظر ESET ME معروف است طبیعتا ارزش ریالی بالاتری نسبت به لایسنس های افغانستان ، مالزی و کشور های آفریقایی دارد و فروش این لایسنس ها در حوزه خاورمیانه نتیجتا به بی ثباتی قیمت محصولات و اختلال در قیمت گذاری منجر خواهد شد. علت منع قانونی فروش لایسنس های ارزان قیمت در حوزه خاورمیانه هم همین امر است.

ارزش ریالی نود32 این نوع لایسنس ها بسته به کشور صادرکننده متغیر است اما عموما بین 20.000 تومان تا 40.000 تومان میباشد.

* تذکر : کمپانی ESET حالتی به نام Home License نیز دارد که در آن خریدار به صورت مستقیم از سایت ESET یا یکی از نمایندگان اصلی Username و Password را به صورت آنلاین رجیستر شده به نام خریدار تحویل میگیرند که این حالت در بحث لایسنس های باکس و Retail نبوده لذا به آن نمی پردازیم. در این حالت لایسنس از زمان خرید فعال شده است و عملیات فعال سازی در سایت ESET به صورت خودکار در هنگام خرید انجام شده و لذا دیگر سریال 20 حرفی به کاربر تحویل نمیشود. تشخیص اصلی بودن این نوع لایسنس کمی مشکل است لذا صدور این نوع لایسنس باید مستقیما توسط نمایندگان اصلی ESET انجام شود و دریافت Username و Password فعال شده از فروشندگان عادی و شرکت های فاقد نمایندگی اصلی ESET کاملا ریسک محسوب میشود و باید اصالت آن از ESET استعلام شود. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با نمایندگان مجاز ESET در ایران تماس حاصل نمائید. اگر کسی در ایران مدعی صدور این مدل لایسنس است حتما باید مورد تائید ESET ME باشد در غیر این صورت به هیچ عنوان این روش توصیه نمیشود. این نوع لایسنس را نمیتوان به کسی فروخت و نمیتوان برای مدتی نگهداری نمود.

هشدار به همکاران گرامی در برند ESET

اخیرا مشاهده شده شرکت های نوپا با سیاست گذاری های غلط و سودجویانه اقدام به فروش و پخش محصولات تقلبی ESET نموده اند. این شرکت ها با ادعای اینکه آنتی ویروس های آنها از سایت ESET آپدیت میشود با قیمت هایی بسیار پایین اقدام به ارائه آنتی ویروس به اصطلاح اصلی نموده اند و اکثر آنها اولین نشانه اورجینال بودن محصولات را ندارند ( ثبت سریال و فعال سازی در سایت eset.com/me/activate ) . لطفا دقت فرمائید در سال گذشته چندین شرکت غیر معتبر پس از ارائه لایسنس های تقلبی از ESET و واگذاری یک یوزرنیم و پسورد خریداری شده از ESET به چندین کاربر به صورت همزمان ، شرکت را منحل کرده و سود کلانی بدست آورده اند ، اما در پایان فقط کاربران سرگردان مانده اند و شرکتی که پاسخ گویی برای مسدود شدن لایسنس های تقلبی ندارد ! لذا لایسنس هایی که از ESET آپدیت میشود باید مشخصات لایسنس های اورجینال حوزه حاورمیانه را داشته باشند.